Neden Miami en çok tercih edilen Sehir?

Blog Post Image
Real Estate

Yılın 365 günü yaz mevsimini yaşayan Miami, Dünya’nın en güzel şehirlerinden biri olarak kabul edilmektedir. İş olanakları, altın kumsalları, kültürel etkinlikleri ve renkli gece hayatıyla dünyanın en çok tercih edilen tatil ve ticaret merkezi konumundadır. Özellikle son üç yıldır ticaretin ve nüfusun artışı ile en hızlı büyüyen şehir merkezlerinden biridir. Miami’yi dünya ticaret merkezi gerçekleştirilen 10 milyar dolar bütçeli Miami 2020 projesi kapsamında cazip fiyatları ile lüks residans ve penthouse dairelerden oluşan yepyeni Skyscraper projeler yatırımcılara kısa zamanda kazanç imkanları sunuyor. Dünyanın en meşhur ve en büyük 1,400 firmaların genel merkezi Miamidedir. Yabancı bankaların en yoğun olduğu şehirdir. Yıllık 12 Milyondan fazla ziyaretçi gelir. Dünyanın dört bir yanından eğitim amacıyla Amerika’ya gelen öğrenciler, özellikle birçok seçkin üniversitenin bulunduğu Florida Eyaleti’ni tercih etmektedir! Evlerin düzenli olarak değer kazandığı Miami, Ft Lauderdale, Boca Raton ve West Palm Beach şehirleri, Disneyland, Universal Studios, Sea World gibi eğlence parklarıyla ünlü Orlando’ya iki buçuk saat mesafede, eşsiz tatil beldesi Key West’e üç saat uzaklıktadır. Dünyanın en güzel plajlarına sahip Karaib Adaları ise Miami’ye sadece yarım saat uzaklıktadır! Atlas Okyanusu kıyısındaki şehirler 175 kilometrelik sahil şeridi, özellikle Miami son yıllarda yerli yabancı yatırımcıların göz bebeği konumunda.

YABANCI YATIRIMCILAR IÇIN MIAMI GAYRIMENKUL YATIRIM AVANTAJLARI

Birçok insanların tercih ettiği gibi, siz de satın aldığınız evi Amerika dışında olduğunuz süre içinde kiraya verebilirsiniz, böylece çebinizden hiçbir fark ödemeden, aylık Mortgage geri ödemelerini bu kira geliri ile karşılayabilirsiniz! Satınalınanevekiracıbulmakkonusundahiçzorlukçekmesiniz.EğitimamacıileAmerika’ya gelmiş birçok Türk öğrenci için, ev satın almak son derece akıllı bir yatırımdır! Satın aldığınız evin bir veya iki odasını kiraya vererek Amerika’daki 3-4 yıllık eğitim süresi boyunca hem kira ödemekten kurtulur, hem de devamlı bir gelir sahibi olmuş olursunuz. Eğitimi tamamlandığında öğrenciler ülkelerine geri dönerken evlerini satarak bütün okul masraflarını çıkartır ve gelecekte yapacakları yeni yatırımlar için sermaye biriktirmiş olurlar. Amerikada yatırım yapmak için oturma ve çalışma izni zorunluluğunun olmaması ve bankaların sağladığı düşük faizli Mortgage imkanları Türklerin Amerikaya olan yatırımlarını arttırıyor.

Son iki yıldır yeni projelerin geliştirilmesiyle yatırımcı ülkelerin Miami başta olmak üzere Florida'ya ilgisi oldukça yüksek. Ulusal Emlak Komisyoncuları Birliği'nin (NAR) son rapora göre ABD'deki yabancı yatırımları yüzde 35 arttı.
"Miami'de yükselen yeni projeler diğer eyaletlere oranla en az yarı fiyatına satışa sunuluyor. Yaklaşık 100 bin Türk'ün yaşadığı şehirde bölgeye göre değişiklik göstermekle birlikte 100 metrekarelik bir evi 200-400 bin dolara bulmak mümkün." Yabancı emlak alıcıları kolayca çünkü bugün Amerika Birleşik Devletleri içinde en kârlı mal piyasalarından biri olduğu kanıtlanmıştır gerçeğini Miami emlak piyasası için çizilir. Bölgedeki gayrimenkul değeri artmaya devam ettikçe, bugünkü emlak piyasası Miami gayrimenkul yatırımları elde edememek nakit kar üretmek için fırsat. Miami’nin altın çağı da 10 yıl devam edebilir.

Türk hava yollarının 2015 yılı son aylarından itibaren Miami-İstanbul direk uçuş başlaması da artık Miami'yi daha cazip hale getirmiştir. Miami artık Türkiye'ye daha yakın. Üstelik İstanbul'da bulunan markalı rezidans fiyatlarından daha uygun fiyatlara Miami ve civarında deniz manzaralı daireniz olabilir veya eviniz olabilir.

Değer Takdir

Bugünün Miami emlak piyasası ile ilgili heyecan verici şeylerden biri gelecekte daha değerli olacak gayrimenkul edinmeleri arayan insanlara kesinlikle içine bakmalı, neden bu kadar değer söz konusu olduğunda sürekli yükselişte Miami olduğu gerçeğidir. Örneğin iki yıl önce alım yapan bir Türk yatırımcı yalnızca kurlardan TL yatırımına göre yüzde 42'lik kazanç sağladı. Miami emlak piyasasındaki son iki yıllık ortalama yüzde 22'lük artışla iki yıl içinde yüzde 64'ün üzerinde bir getiri oluyor.

Yüksek Gelir Potansiyeli

Gelir amaçlı yatırımlar da residans, townhouse veya single family projelere alternatif olarak dükkan, ofis, multi-unit dediğimiz birkaç daireden oluşan binalar, plaza, otel, motel şeklinde bütçenize ve yatırım yapmak istediğiniz büyüklüğe gore birçok alternatif yatırımlar bulunmaktadır. Bu tür yatırımlarda residansların aksine tamamen matematiksel hesaplar ön plana çıkar ve ROI (Return on Investment) paranıza yıllık ne kadar gelir alacağınızı hesaplamak önemlidir . Dairelerin net getirisi yıllık yüzde 5-10 arasında değişebiliyor. Ödenecek peşinata ve yatırımın getirisine göre, evlerin kendi ödemelerini, masraflarını ödediği durumlar da olabiliyor. Miami en çok bugün Amerika Birleşik Devletleri içinde yer aranan biri olduğu gerçeği göz önüne alındığında, her zaman üstün kiralama özellikleri için ihtiyaç olacaktır. Bugünün yabancı yatırımcıların çoğu emlak piyasasında bunları kiraya amacıyla Miami gayrimenkul yatırım mülk edinme seçin. Bunu yapmak, onları kesinlikle özellikle şimdi kira oranları da artış olduğunu, sabırsızlıkla beklenen bir şey olduğunu bir pasif gelir oluşturmak için olanak sağlar. Bugünkü piyasaya göre evler ve dairler çok kısa bir zamanda kiraya verilebiliniyor. çok Türk yatırımcı Miami’de gayrimenkula yatırım yapıyor. Hem aldıkları gayrimenkullerden kira getirisi elde ediyorlar hem de isterlerse yılın belli döneminde Miami’de yaşayabiliyorlar.